Uroczystości w żłobku

Co się u nas dzieje?

Styczeń

  • Święto Babci i Dziadka. Dzieci przygotowują program artystyczny, laurki i poczęstunek. To dzień otwarty, na który zapraszani są Dziadkowie.
  • Bal karnawałowy. Rodzicie przygotowują Maluszkom stroje przebierańców. Dzieci bawią się i tańczą. Przygotowany jest poczęstunek. W dniu balu fotograf robi dzieciom pamiątkowe zdjęcia – grupowe i indywidualne.

Maj

Święto Rodziców (Dzień Matki i Dzień Ojca). To dzień otwarty s udziałem rodziców. Gdy sprzyja pogoda spotkanie odbywa się w ogrodzie. Dzieci przygotowują program artystyczny, wręczają rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Dla rodziców przygotowany jest także poczęstunek.

Czerwiec

  • Bal z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Prosimy rodziców o kolorowe stroje dla dzieci. Gdy pogoda dopisuje uroczystość odbywa się w ogrodzie. Dla dzieci przygotowany jest odświętny poczęstunek. Maluszki obdarowywane są prezentami, a na zakończenie fotograf wykonuje pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.
  • Pożegnanie starszaków odchodzących do przedszkola. Pożegnanie starszaków, to dzień otwarty z udziałem rodziców. Rozpoczyna się piosenkami i wierszykami prezentowanymi przez dzieci, w dalszej kolejności zapraszamy rodziców do zawiązania koła z dziećmi i wspólnej zabawy: śpiewamy piosenki znane rodzicom jeszcze z dzieciństwa i ilustrujemy ruchem tekst piosenek wspólnie śpiewanych. Zapraszamy na poczęstunek, a gdy pogoda sprzyja idziemy wszyscy do ogrodu na dalszą część zabawy.

Wrzesień

  • Zebranie wszystkich rodziców uczęszczających do żłobka. Przekazywane są wszelkie ważne informacje dotyczące funkcjonowania żłobka (w tym między innymi kwestia ubezpieczenia, wyżywienia, organizacji pracy żłobka itp.). Ponadto rodzice mają okazję spróbować przykładowego obiadu serwowanego przez żłobkową kuchnię.

Grudzień

  • Mikołajki. Dzieci odwiedza Mikołaj. Każde dziecko obdarowywane jest prezentem.

Ponadto w żłobku organizowane są dni spotkań grupowych, zajęcia otwarte.