Wyprawka

Oto lista rzeczy, które najczęściej zawiera wyprawka do żłobka:

Uniwersalne ubranko na zmianę: Powinniście zostawić w żłobku dwa a nawet trzy komplety ubranek dla dziecka, na wypadek gdyby ubrudziło się lub zmoczyło.

Buciki na zmianę: Jeśli Twoja pociecha już chodzi, to zdecydowanie przyda się jej wygodne obuwie. Koniecznie zaopatrz malucha w butki, których podeszwa nie będzie śliska, co zmniejszy ryzyko bolesnych upadków. Dobrze też kiedy buty będą miały pełną piętkę.

Piżamka: W naszym żłobku maluszki śpią lub leżakują w ciągu dnia. Dlatego ważne jest, aby Wasza wyprawka do żłobka zawierała też piżamkę. Powinna być ona wygodna i podobać się dziecku.

Pieluchy: Powinniście dostarczyć do żłobka zapas pieluch dla dziecka. Uzupełniajcie je każdego dnia. Nie przynoście wielkich paczek, bo nie mamy na nie miejsca. Będziemy wdzięczni kiedy pieluszki będą podpisane imieniem i nazwiskiem Waszego dziecka.

Chusteczki nawilżające: Aby zapewnić dziecku odpowiednią pielęgnację i higienę, wyprawka do żłobka powinna zawierać także chusteczki nawilżające.

Śliniak: Jak to bywa u początku przygody z samodzielnym jedzeniem, maluszki często się brudzą. Śliniaczki bardzo się przydadzą. Ułatwi to utrzymanie ubranka Waszych dzieci w czystości.

Co się jeszcze może przydać?

Kubeczek z „dziubkiem”  lub butelka: Zostawcie ją w żłobku wtedy kiedy dziecko nie potrafi jeszcze pić z kubeczka lub szklanki. Podpisz mazakiem w widocznym miejscu.

Smoczek: Smoczek w żłobku pomaga uspokoić i uśpić dziecko. Dotyczy to zwłaszcza młodszych maluchów. Przynieście smoczek jeżeli wiecie, że Wasze dziecko go potrzebuje.

Przytulanka: Możesz zostawić w żłobku ulubioną przytulankę dziecka. Będzie czuło się raźniej, zwłaszcza podczas pierwszych wizyt w żłobku. Acz zapewniamy, że nasz żłobek jest dobrze wyposażony w przeróżniste zabawki i przytulanki, my zaś dołożymy wszelkich starań żeby Waszemu maluszkowi było tak dobrze jak w domu.

Wszystkie rzeczy przynoszone do żłobka warto podpisać. Pomoże to naszym ciociom zachować porządek, odnaleźć ewentualną zgubę oraz zminimalizuje ryzyko zamiany przedmiotów.