Wyprawka

Oto lista rzeczy, które najczęściej zawiera wyprawka do żłobka:

Uniwersalne ubranko na zmianę: Powinniście zostawić w żłobku dwa a nawet trzy komplety ubranek dla dziecka, na wypadek gdyby ubrudziło się lub zmoczyło.

Buciki na zmianę: Jeśli Twoja pociecha już chodzi, to zdecydowanie przyda się jej wygodne obuwie. Koniecznie zaopatrz malucha w butki, których podeszwa nie będzie śliska, co zmniejszy ryzyko bolesnych upadków. Dobrze też kiedy buty będą miały pełną piętkę.

Piżamka: W naszym żłobku maluszki śpią lub leżakują w ciągu dnia. Dlatego ważne jest, aby Wasza wyprawka do żłobka zawierała też piżamkę. Powinna być ona wygodna i podobać się dziecku.

Pieluchy: Powinniście dostarczyć do żłobka zapas pieluch dla dziecka. Uzupełniajcie je każdego dnia. Nie przynoście wielkich paczek, bo nie mamy na nie miejsca. Będziemy wdzięczni kiedy pieluszki będą podpisane imieniem i nazwiskiem Waszego dziecka.

Chusteczki nawilżające: Aby zapewnić dziecku odpowiednią pielęgnację i higienę, wyprawka do żłobka powinna zawierać także chusteczki nawilżające.

Śliniak: Jak to bywa u początku przygody z samodzielnym jedzeniem, maluszki często się brudzą. Śliniaczki bardzo się przydadzą. Ułatwi to utrzymanie ubranka Waszych dzieci w czystości.

Co się jeszcze może przydać?

Kubeczek z „dziubkiem”  lub butelka: Zostawcie ją w żłobku wtedy kiedy dziecko nie potrafi jeszcze pić z kubeczka lub szklanki. Podpisz mazakiem w widocznym miejscu.

Smoczek: Smoczek w żłobku pomaga uspokoić i uśpić dziecko. Dotyczy to zwłaszcza młodszych maluchów. Przynieście smoczek jeżeli wiecie, że Wasze dziecko go potrzebuje.

Przytulanka: Możesz zostawić w żłobku ulubioną przytulankę dziecka. Będzie czuło się raźniej, zwłaszcza podczas pierwszych wizyt w żłobku. Acz zapewniamy, że nasz żłobek jest dobrze wyposażony w przeróżniste zabawki i przytulanki, my zaś dołożymy wszelkich starań żeby Waszemu maluszkowi było tak dobrze jak w domu.

Wszystkie rzeczy przynoszone do żłobka warto podpisać. Pomoże to naszym ciociom zachować porządek, odnaleźć ewentualną zgubę oraz zminimalizuje ryzyko zamiany przedmiotów.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status